22.05.2012 ВИСОКИЙ ЗАМОК
Наймасовіший нічний політ  

Світиться нічними вогнями кам’янець-подільська Стара фортеця. Тиша, лише перші заспані птахи починають готуватися до зустрічі сонця. Птахи – і сім повітряних куль, які вночі 19 травня 2012 року вирушили зустрічати світило у небі. Нічний політ – завдання непросте, пілоту потрібні досвід і сміливість. Все це є у східничанина Миколи Рубеля та львів’янина Анатолія Копчі.

Разом зі своїми колегами з Кам’янця, Києва, Житомира та Феодосії вони увійшли до Книги рекордів України, бо у Кам’янці-Подільському встановлено новий рекорд – із наймасовішого нічного старту повітряних куль. Крім спортсменів, побачити шматочок Поділля перед світанком пощастило журналістам і просто охочим політати над Кам’янцем.

Ідея побачити світанок у небі народилася у віце-президента Федерації повітроплавання України В’ячеслава Гардашника кілька років тому. Для такого польоту Кам’янець-Подільський, який сперечається зі Львовом за найперший український політ на кулі, підходить ідеально. До диспозиції спортсменів – острів Старого міста з його майданами. Велетенські оболонки надмухували на Вірменському ринку, спортмайданчику ЗОШ №1 та Троїцькій площі. Видовище вражає: повітряні кулі висотою з п’ятиповерхівку світяться, як велетенські китайські ліхтарики, і плавно відриваються від землі. Старт відбувся о 4.30 рівно, а о 5.25, як і обіцяли метео-сайти, світило показало через пелену вранішніх туманів свою рум’яну щічку.

Цьогорічна повітроплавча фієста навіть називалася «Назустріч сонцю». Комісія від Книги рекордів України зафіксувала факт наймасовішого нічного злету і вручила повітроплавчим клубам Києва («Спарт-аеро») та Кам’янця-Подільського («Триглав») спеціальний диплом.

Ірина ПУСТИННІКОВА, Фото автора

http://archive.wz.lviv.ua/articles/106422