14.07.2012  Телеканал «Киев»
У Києві стартував Фестиваль повітроплавання  

Протягом 4-х днів над столицею та областю літатимуть повітряні кулі. У Києві стартував Фестиваль повітроплавання на кубок "Відродження". Цьогоріч заході візьмуть участь екіпажі семи українських аеростатів. Найкращі представлятимуть Україну на міжнародному рівні. Нагодою відчути романтику неба скористалась наша знімальна група.
Шоста ранку - аби пекуче сонце не перешкоджало безпечному польоту. З картою в руках та суворо дотримуючись техніки безпеки.

ДМИТРО ЄГОРУШКОВ, пілот аеростату:

- Сейчас мы будем собирать и проверять все системы, проверять надежность крепления всех узлов, и только после этого поставим шар в вертикальное положение.

Свої польоти Дмитро перестав рахувати, коли перетнув тисячну межу. Жодного схожого, навіть якщо маршрут той самий, адже краєвиди для милування добирає вітер. Пілоти згадують враження початківців та незвичні зустрічі в повітрі.

ДМИТРО ЄГОРУШКОВ, пілот аеростату:

- После полета остается настроение не то что хорошее, а он вот знаете "дякую аж підскакує", понимаете?

ВОЛОДИМИР, пілот аеростату:

- Утро был интересный полет- пролетали мимо балкона. Вышла девушка выпить кофе и тут увидела рядом пролетающую корзину. Она обрадовалась и пригласила нас к себе – один шаг с корзины на балкон. И чашка у меня в руках. Мы даже сфотографировались, получились интересные снимки.

Щоб оволодіти майстерністю управління аеростатом - потрібно пройти школу пілотів - теорію та практичний курс, а відтак - як з автомобілем - навчитись правильно літати. Власна куля - задоволення не з дешевих: англійська з необхідним спорядженням коштує 60 000 євро, українську зшиють у Феодосійському НДІ аеропружних систем - за 30 000 доларів. Цей вид спорту в Україні з кожним роком набуває популярності. Троє наших співвітчизників входять до сотні кращих пілотів світу.

В`ЯЧЕСЛАВ ГАРДАШНИК, віце-президент Федерації повітроплавання України:

- В Україні зараз загалом 60 повітряних куль, навіть більше, і більше 40 пілотів - тенденція росту є, тому ми не сама розвинута країна, але ми розвиваємося. Наш конкурент Литва - це дуже поважна країна авіаційна і повітроплавальна в Європі. Незважаючи на те що вона маленька, в неї 400 куль. І з нею все почалося в Радянському Союзі.

Політ триває півгодини. Після вдалого приземлення десь посеред поля - враження пасажирів. Студент із Лондона на кулі літав уперше.

КРІСТІАН, гість із Великої Британії:

- Дуже гарно час провів, добра погода, дуже спокійно, незвично коли взагалі шуму немає.

Побачити повітряні кулі над містом можна буде ще впродовж кількох днів. 17-го липня у Пирогові фестиваль урочисто закриють.


Анастасія Соха, Дмитро Мушинський, телеканал «Киев».

http://www.kievtv.com.ua/news/novini-stn/u-ki-v-startuvav-festival-pov-troplavanja.html