12.05.2011 Вісник Переяславщини
І все ж старт відбувся!  

6-9 травня в Переяславі-Хмельницькому за доброю традицією відбувся перший етап Кубка Київської області з повітроплавання – Кубок Переяслава-Хмельницького-2011.

Організаторами заходу виступили Федерація повітроплавання Київської області, міська рада Переяслава-Хмельницького та київський клуб повітроплавного спорту «Пілот». У змаганнях брали участь шість українських команд з Києва, Житомира, Броварів, Львова та одна команда із Росії – із міста Переславля-Залєського. Цього разу погода не дуже сприяла змаганням. Першого дня пілотам так і не вдалось підняти свої кулі у повітря. Проте наступного дня з ранку екіпажі повітряних куль змогли не тільки насолодилися прекрасними пейзажами нашого славного міста, але й активно позмагатися.

Віце-президент федерації повітроплавання в Україні, спортивний директор змагань на Кубок Переяслава-Хмельницького В’ячеслав Гардашник (46 років) розповів:

– Види спортивних вправ у нас різні: на дальність, тривалість польоту, на висоту підйому, досягнення конкретної позначеної зони. Завдання зазвичай ускладнюються обмеженням часу на виконання, відстанню до мети, висотою польоту. У Переяславі пілоти повітряних куль змагались на точність та швидкість.

Складність для пілота полягає в тому, що повітряна куля управляється тільки по вертикалі. Летить тільки в тому напрямі, куди дме вітер і не має ніяких додаткових можливостей маневрувати. Тому для того, щоб точно досягти мети, необхідно дізнатися напрям вітру (це робиться за допомогою метеозонда або звичайної повітряної кульки, наповненої гелієм) і підібрати відповідне місце для старту. Але й цього не завжди досить. Напрям і швидкість вітру з часом, як правило, міняються. Під час польоту пілот коректує напрям, змінюючи висоту польоту (на різних висотах вітер має різний напрям). Але і тут не все так просто. Повітряна куля – це не велосипед і тому через особливості конструкції на дії пілота реагує із запізненням. Тому пілот повинен мати певні навики, щоб з точність розрахувати, в який момент, в якому місці і з якою вертикальною швидкістю зайняти потрібну висоту.

У трьох залікових польотах найвправнішим виявився Андрій Петренко із Переславля-Залєського, він і став переможцем Кубка Переяслава-Хмельницького-2011. До речі, цей пілот уже вдруге приїздить до вашого міста на змагання.

Володимир Набок, Фото Миколи Михняка

http://visnik-press.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1412%3A2011-05-12-09-16-43&catid=45%3A2010-03-25-00-23-23&Itemid=28