26.07.1991 "Радянська Україна"
Щасти тобі, бриге "Київ"!  

Народження судна — завжди подія. Коли корабель вирушає в перше плавання, на верфі святково і трохи сумно.
Святково тому, що на хвилях гордо погойдується дітище корабелів, їх розуму і рук. Сумно тому, що доводиться з ним розлучатися. Але на те судна і народжуються, щоб відпливати від рідної верфі і вирушати в далекі голубі шляхи-дороги.
У брига із славним іменем «Київ» усе це ще попереду.

А поки що на суднобудівній верфі київського заводу «Ленінська кузня» відбулася церемонія його закладення. Як і належить, вона пройшла урочисто.
Інтерес до майбутнього вітрильника чималий. Це й зрозуміло. Адже йому належить наступного року взяти участь у міжнародній морській регаті, що проводитиметься на честь 500-річчя відкриття Америки Христофором Колумбом. До цієї трансатлантичної одіссеї діяльно готується і фірма «Спарт-Аерос». Саме вона разом з дирекцією заводу «Ленінська кузня» і провели урочисту церемонію з нагоди закладення брига.

На запитання кореспондентів давали ґрунтовні відповіді директор фірми «Спарт-Аерос» Костянтин Лістратенко, її комерційний директор Вячеслав Гардашник, заступник керівника експедиції Владислав Долгов.

Головний конструктор брига Олег Коробкін розповів про вельми цікаву історію народження судна. (В Центральному військово-морському архіві він знайшов креслення брига «Діамід», спорудженого в Петербурзі в 1831 році. Ця знахідка стала відправною точкою для творців сьогоднішнього брига. Ясна річ, він оснащений на сучасному рівні. Але свої основні параметри «Київ» запозичив у «Діаміда», який мав високі мореплавні якості.

Ось параметри майбутнього судна: довжина — 33 метри, ширина — 9, 2, висота щогли — 42 метри, водотоннажність — 480 тонн. А площа вітрил — близько 1.5 тисячі квадратних метрів.

У перше плавання «Київ» поведе екіпаж з 50 досвідчених спеціалістів. Морський похід повторить маршрут Колумбових каравел. Peгата-92 пройде під егідою ЮНЕСКО.

Наступного року американці прочитають назву міста над Дніпром на борту брига, народженого в столиці суверенної України. Попутного тобі вітру, бриге «Київ»!